Słoneczna Zakładka 2011

Urząd Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, Biblioteka Publiczna w Ursusie i Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 80 zapraszają do udziału w Dzielnicowym Konkursie „Słoneczna Zakładka 2011”.

Tegoroczna edycja konkursu, w związku z obchodami Międzynarodowego Roku Wolontariatu, przebiegać będzie pod hasłem

„Warto pomagać innym”

Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotować prace obrazujące jak sami pomagają lub pomagali innym (rówieśnikom, rodzicom, rodzeństwu, dorosłym, osobom niepełnosprawnym, ludziom w podeszłym wieku) lub jak ktoś im pomógł lub pomaga.

Konkurs, tak jak w poprzednich latach, będzie miał pod względem artystycznym otwarty charakter i jego celem będzie wspieranie uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży oraz promowanie bibliotek jako miejsc aktywizujących twórczo i społecznie.

Do udziału w tegorocznym konkursie zapraszamy uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów nie tylko z Ursusa ale i sąsiednich dzielnic i miejscowości.

Przewodniczącą Jury będzie wybitna ilustratorka i plastyczka Krystyna Lipka-Sztarbałło.

Jesteśmy przekonani, że wspólna organizacja konkursu „Słoneczna Zakładka 2011” nie tylko przyczyni się do powstania wielu ciekawych prac młodych artystów ale również spowoduje integrację naszej społeczności.

Organizatorzy