EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA
- „Księżniczki, książęta i książki
czyli 13 zamków i pałaców Mazowsza”
W niedzielę, 20 września 2009, w pasażu Plutony Torpedy 47 mieszkańcy Ursusa zostali zaproszeni przez Urząd Dzielnicy Ursus i Bibliotekę Publiczną na wystawę, poświęconą zamkom i pałacom Mazowsza. Wystawie towarzyszył opracowany przez Czytelnię Naukową Nr XIX quiz multimedialny dotyczący zamków i pałaców, prezentowanych na wystawie.

W programie Festynu był Happening artystyczny z udziałem przedstawicieli Grupy Rekonstrukcyjnej Bitew i Potyczek z Epoki Napoleońskiej II Pułku Księstwa Warszawskiego.

Wszyscy uczestnicy Festynu otrzymywali korony królewskie, zrobione techniką origami.

Wypożyczalnia dla Dorosłych prezentowała swoje zasoby, związane z atrakcjami turystycznymi na Mazowszu.

Biblioteka dla Dzieci Nr 64 i „Słoneczny Brzeg” zapraszały dzieci do zabaw w gry planszowe i do udziału w konkursie plastycznym na najładniejszy zamek. Największym powodzeniem cieszyły się makiety Księżniczki i Księcia, w których można było zrobić sobie zdjęcie.

Wolontariusze Biblioteki zaprezentowali pokaz tańców średniowiecznych. Całości towarzyszyła muzyka a popularnych filmów polskich o tematyce rycerskiej. Festyn był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.Kliknij na obraz aby pobrać go w wyższej rozdzielczości.