Wykaz Słów Wymyślonych – Spotkanie z Eligiuszem Buczyńskim

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wykaz słów wymyślonych”. Tym razem gościć będziemy Eligiusza Buczyńskiego.

Eligiusz Buczyński – to mieszkający w Białymstoku poeta, kierownik Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Laureat ogólnopolskich konkursów literackich. Autor czterech tomów wierszy: „Oddechy” (2006), „duch osobny” (2014), „Konik morski” (2015), „On” (2018). Publikował między innymi w: „Portrecie”, „Odrze”, „Interze”, „Akancie”, „Cegle”, „Epei”, „Bibliotekarzu Podlaskim”. Wielbiciel Julii Hartwig.

„To spójny i bardzo osobisty tomik, do czytania w całości i w pojedynczych epizodach. Jest w nim wszystko, co przynieść powinna dobra poezja: zaintrygowanie, tajemnicę i dobrze skonstruowane obrazy” – napisał o tomiku Artur Jan Szczęsny.

Kim jest „On”? Jeżeli po lekturze tomiku Eligiusza Buczyńskiego nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie, będzie okazja zapytać o to bezpośrednio autora podczas spotkania w Bibliotece.

Data

20 listopada 2019

Czas

18:00

Lokalizacja

Czytelnia nr XIX
Plutonu Torpedy 47