Wielka Gala Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” 2016
W środę, 18 maja 2016 roku, odbyła się XXIII Stołeczna Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków ”Ośmiu Wspaniałych” w Teatrze Polskim w Warszawie. W tym konkursie promowana jest młodzież, która bezinteresownie pomaga dzieciom, starszym, osobom niepełnosprawnym, zwierzętom oraz działa na rzecz ochrony środowiska.

Na Gali Konkursu Bibliotekę Publiczną w Ursusie reprezentowali Dyrektor Biblioteki Piotr Jankowski, opiekun Koła Wolontariatu Wiesława Kurc oraz trzy wolontariuszki Weronika Wardzyńska, Julia Bilska, które brały udział w II etapie konkursu i Kasia Dunin.
Galę prowadzili Beata Grabarczyk i Paweł Płuska. Na wstępie powitali gości honorowych: Hannę Gronkiewicz-Waltz - Prezydenta m. st. Warszawy, Joannę Fabisiak- Prezesa Fundacji „Świat na Tak” oraz burmistrzów dzielnic Warszawy, z których pochodzą laureaci konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Władze dzielnicy Ursus reprezentował Zastępca Burmistrza Wiesław Krzemień.
Następnie zabrała głos Joanna Fabisiak, która podziękowała laureatom, wyróżnionym i niewyróżnionym wolontariuszom tegorocznej edycji „Ośmiu Wspaniałych”. Podkreśliła, że wolontariusze potrafią nawiązać głęboki kontakt z osobami niepełnosprawnymi, chorymi, starszymi. Są blisko drugiego człowieka. Warto być dobrym, bo dobro zawsze wraca zwielokrotnione.
Laureaci w kategorii „Ósemki”, „Ósemeczki” oraz specjalnie wyróżnieni otrzymali nagrody z rąk Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i podziękowania od Joanny Fabisiak. Katarzynie Sienkiewicz nadano Tytuł Ambasadora Dobra. Joanna Fabisiak podarowała zebranym Dyrektorom Szkół Warszawskich poradnik pt. ”Wiem jak pomagać”. Złożyła również gratulacje szkołom przyjaznym wolontariatowi. Szczególne podziękowanie Joanna Fabisiak skierowała do Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która wspiera i promuje działalność Fundacji „Świat na Tak” od początku jej istnienia, do sponsorów wszelkich akcji Fundacji oraz XXIII edycji Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Dzięki sponsorom wśród wolontariuszy i zaproszonych osób będących na Sali Teatru Polskiego zostało rozlosowanych wiele atrakcyjnych nagród w tym tablet, bilety na mecz Legii, obiady w restauracji, wypoczynek w SPA, etui do DVD i inne. W uroczystości nie obyło się od zaprezentowania programu artystycznego. W tym roku był to recital Agaty Ślażyk, wokalistki „Piwnicy pod Baranami”, która za występ dostała gromkie brawa.

Zapraszamy do galerii zdjęć