Spotkanie autorskie z Haliną Grochowską w Bibliotece Niedźwiadek
We wtorek, 8 listopada br., Biblioteka Niedźwiadek miała przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Halinę Grochowską - autorkę książek „Pokłon” i „Poklask”.

Pierwsza z wymienionych powieści stanowi zebrane w jedną całość pojedyncze wspomnienia wydarzeń wojennych, z powracającym wątkiem Marii - kresowej szlachcianki. Pokłon – w stronę tych, którzy poszli na wojnę i tych, którzy po wojnie próbowali odbudować zniszczony kraj. Pokłon - dla tych, których symbolizuje wymowna szata graficzna – zniszczone dłonie lalki, jakby oderwane od reszty ciała. Przypomina tysiące spracowanych rąk, poświęcenie i fakt, że ówczesne wydarzenia zbyt często wiązały ludziom ręce i kazały zamykać oczy. „Poklask” to obrazki z życia ludzi żyjących w rzeczywistości PRL.

W trakcie spotkania pisarka z przeogromnym wdziękiem i urokiem osobistym zdradziła nam tajemnice powstawania jej powieści oraz towarzyszące temu anegdoty i ciekawostki. Nie zabrakło także wspomnień z minionych lat. Spotkanie przebiegło w kameralnym gronie, w niezwykle ciepłej atmosferze.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK 29 listopada, tematem dyskusji będą książki: „Białe: zimna wyspa Spitsbergen” Ilony Wiśniewskiej oraz „To, co nam zostaje” Sally Hepworth

Zapraszamy do galerii zdjęć