Wolontariusze BP Ursus na Ogólnopolskiej Konferencji „Trudności w pracy wolontariusza”
W dniach 1-3 grudnia 2016 roku została zorganizowana przez Fundację „Świat na Tak” Ogólnopolska Konferencja Młodzieżowego Wolontariatu pt. „Trudności w pracy wolontariusza”. Konferencja odbyła się w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” przy ulicy Dewajtis 3 w Warszawie.

Opiekunowie i wolontariusze Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu zostali zaproszeni na Konferencję przez Joannę Fabisiak - Prezesa Fundacji „Świat na Tak”. Spotkanie było okazją do podzielenia się doświadczeniami przez przybyłych opiekunów i wolontariuszy z Warszawy i z całej Polski. Uczestnictwo w zorganizowanych wykładach i warsztatach poprowadzonych przez pracowników naukowych i byłych wolontariuszy miało za zadanie wzmocnić motywację do dalszej pracy opiekunów i wolontariuszy.

W czwartek, 1 grudnia, po zakwaterowaniu przyjezdnych odbyły się prezentacje poszczególnych wolontariatów z całej Polski i zabawy integracyjne prowadzone przez Rafała Folwarskiego z firmy Event Group.

W piątek, 2 grudnia, po śniadaniu Dyrektor Fundacji „Świat na Tak” Ewa Szubert-Słoniewska przywitała wszystkich przybyłych. W dalszej części Konferencji odbyły się wykłady: Bożeny Wścisły-Kandybowicz - Prezesa Bielańskiego Stowarzyszenia Rodzin Osób Niepełnosprawnych, Prof. ASP dr. hab. Grzegorza Pyszczeka, Alicji Chybickiej - lekarza medycyny i posłanki na Sejm RP, pokaz pierwszej pomocy przedstawiony przez ratownika medycznego. Po wręczeniu podziękowań dla opiekunów „Klubów Ośmiu” oraz certyfikatów dla szkół przyjaznych wolontariatowi odbyło się przedstawienie pt. „Żyć nie umierać” wyreżyserowane metodą dramy z udziałem wolontariuszy i pracowników Fundacji. Głównym punktem Konferencji były warsztaty przeprowadzone w grupach z udziałem byłych wolontariuszy Fundacji „Świat na Tak”, a teraz znanych i szanowanych ludzi. O tym „Co dała mi praca w Klubie Ośmiu?” mówili : Karolina Malczyk, Jarosław Jóźwiak (zastępca Prezydenta Warszawy), Andrzej Radowski, Katarzyna Łada, Katarzyna Hryciuk, ks. Bogusław Jankowski, Piotr Kociszewski, Daniel Pieniek. Na spotkaniu opłatkowym śpiewaliśmy kolędy.

W sobotę warsztaty i zabawy integracyjne zakończyły tę udaną Konferencję.

Zapraszamy do galerii zdjęć