Z niepełnosprawnymi na Balu Karnawałowym 2017
W niedzielę, 5 lutego 2017 r., na XIX Balu Integracyjnym 2017 organizowanym przez Fundację „Świat na Tak” spotkali się zaproszeni goście - wolontariusze i niepełnosprawni.

Już od 5 lat Bal odbywa się w eleganckim Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Pileckiego 122 w Warszawie, w tym roku pod hasłem „Bajki i Legendy Warszawskie”.

Na tegoroczny Bal Karnawałowy z Biblioteki Publicznej w Ursusie przyjechało 16 osób, w tym 13 wolontariuszy i 3 opiekunów. Celem Balu jest promowanie idei integracji, budowania solidarności między młodzieżą ze specjalnymi potrzebami i ich rówieśnikami. Ten Bal integruje zdrowych nastolatków z ich niepełnosprawnymi rówieśnikami. Jest okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale też sposobem wychowywania młodego pokolenia. Bal rozpoczął się tradycyjnie od poloneza. W tym roku poprowadzili go członkowie zespołu tanecznego "Promni" z ursynowskiej SGGW, którzy w pięknych, ludowych strojach zaprezentowali swoje umiejętności.

Bal daje niepełnosprawnym namiastkę normalnego życia, czas spędzony z rówieśnikami. Bo choć mają różne dysfunkcje, to w gruncie rzeczy mają takie same potrzeby jak wszyscy młodzi - chcą się śmiać, bawić, cieszyć życiem.

Bal udał się także w tym roku. Kilkuset wolontariuszy, w tym również z Biblioteki Publicznej w Ursusie, Biblioteki Gołąbki i Biblioteki Niedźwiadek, może być z siebie dumnych. Nasi wolontariusze towarzyszyli niepełnosprawnym z różnymi dysfunkcjami, w większości były to osoby z zespołem Downa.

Zapraszamy do galerii zdjęć