Powitanie Wiosny w Klubie Małego Czytelnika „Wesołe Pszczółki”
Dnia 22.03.2017 roku w Klubie Małego Czytelnika „Wesołe Pszczółki” odbyło się uroczyste przywitanie Wiosny. Kolorowe wiosenne ozdoby na oknach dodawały ciepła i uroku naszej zabawie.

W oczekiwaniu na panią Wiosnę wysłuchaliśmy krótkiej miniatury skrzypcowej. Następnie gorąco przywitaliśmy jedną z wolontariuszek BP w Ursusie, Gabrysię Matus, która przebrana za panią Wiosnę przyszła pobawić się razem z nami.

Uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnie przy pomocy chusty animacyjnej Klanza. Kolejnym punktem programu były zabawy kołowe. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy tradycyjne: "Stoi różyczka w czerwonym wieńcu", "Ulijanko - klęknij na kolanko", "Kwiatek na chuście", "Baloniku nasz malutki", "Piórko". Odbyły się również improwizacje rytmiczno-ruchowe przy pianinie, które dzieciom sprawiają największą przyjemność.

Szczególnym akcentem uroczystości było wykonanie pracy plastycznej - opaski wiosennej na głowę. Podczas pracy wysłuchaliśmy w skupieniu utworu muzycznego Antoniego Vivaldiego „Cztery pory roku” - „Wiosna”.

Następnie nadszedł czas na zabawy przy magnetofonie. Dzięki wykorzystaniu instrumentów perkusyjnych nasz taniec nabrał ciekawego charakteru.

Na zakończenie nauczyliśmy się piosenki pod tytułem „Kle, kle boćku” i zaśpiewaliśmy ją przy akompaniamencie fletu prostego.

Wkrótce zabawa dobiegła końca. Na pożegnanie pani Wiosna wręczyła każdemu dziecku sympatyczny upominek. Myślę, że przywitanie Wiosny podobało się „Wesołym Pszczółkom” i za rok znów przyjdą ponownie bawić się razem z nami.

Zapraszamy do galerii zdjęć