Wolontariuszki BP Ursus walczą o tytuł Wspaniałego Warszawy 2017
W czwartek, 30 marca 2017 r., dwie wolontariuszki z Biblioteki Publicznej w Ursusie wzięły udział w II etapie Stołecznych Eliminacjach do Konkursu „Ośmiu Wspaniałych 2017”.

Eliminacje odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury im. M. Gwizdak przy ul. Andersena 4 w Warszawie. W eliminacjach nasze wolontariuszki, Kasia Dunin i Aniela Onisk, przedstawiły swoją działalność wolontarystyczną w kategorii wiekowej 14-21 lat, czyli w tzw. „Ósemce”.

Młode wolontariuszki profesjonalnie wypowiadały się przed komisją na temat działań, jakie podejmują w ramach pracy w Kole Wolontariatu BP w Ursusie, w harcerstwie, przedstawiały swoją działalność na terenie swoich szkół i Ursusa, a także w rodzinach. Mówiły o pomocy udzielanej innym: starszym, niepełnosprawnym, rówieśnikom, dzieciom i rodzinie. Brały udział w różnych akcjach charytatywnych.

Wolontariuszki Biblioteki Publicznej w Ursusie wypadły w eliminacjach stołecznych bardzo dobrze. W maju podczas Wielkiej Gali kończącej XXIV Stołeczną Edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" w Warszawie dowiemy się o wyborze Wspaniałych Warszawy 2017.

Zapraszamy do galerii zdjęć