Opowieść o tych, którzy zapragnęli więcej tematem Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki Skorosze
Cyklicznie, jak co miesiąc w środę, tym razem 10 maja, w Bibliotece Skorosze odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmowy były dwie wcześniej wybrane pozycje „Życie motyli” Katarzyny Ryrych i „ Muza” Jessie Burton.

Pierwsza z prezentowanych książek należy do tzw. nurtu literatury kobiecej. Główna bohaterka, Izydora, w wyniku różnych splotów okoliczności zostaje zmuszona do przewartościowania swojego dotychczasowego, miałkiego życia. Obserwujemy, jak z zagubionej, mało zaradnej, o niskiej samoocenie kobiety przemienia się w tytułowego motyla. Brzmi to znajomo, a może nawet banalnie. Autorce udało się jednak stworzyć ciepłą i nietrywialną historię, poruszającą wiele trudnych tematów z dużym wyczuciem i dojrzałością.

„Muza” to kolejny sukces wydawniczy po „Miniaturzystce” młodej, angielskiej pisarki Jessie Burton. Książka ukazała się w ponad trzydziestu krajach i była najbardziej rozchwytywanym tytułem podczas Targów Książki we Frankfurcie. Jej treść w pełni oddają słowa umieszczone na obwolucie, a mianowicie, że: „Jessie Burton porywa nas w świat sztuki, snobistycznego Londynu i gotującej się do wojny Hiszpanii. Opowiada o wielkich ambicjach i sekretach, o miłości, obsesji i oszustwie”.

Obie książki spodobały się uczestniczkom spotkania i były chętnie przez nie omawiane.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w środę, 24 maja, o godz. 18.00. Rozmawiać będziemy o książkach „Dziewczyna z daleka” Katarzyny Knedler i „Świat Andrzeja Fidyka” Andrzeja Fidyka i Aleksandry Szarłat.

Zapraszamy do galerii zdjęć