Ostatnie przedwakacyjne spotkanie DKK Biblioteki Niedźwiadek
We wtorek 20 czerwca odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Niedźwiadek. Tematem dyskusji była książka „Człowiek o 24 twarzach” Daniel Keyes oraz „ Życie motyli” Katarzyny Ryrych.

„Człowiek o 24 twarzach”, to niezwykła historia człowieka z przypadkiem rozszczepienia osobowości. Billy Milligan został aresztowany w 1975 roku za porwanie i gwałt na trzech kobietach. Jego proces był przełomowy w historii sądownictwa amerykańskiego. Uniewinniono go z powodu choroby umysłowej. Świat poznał wtedy najcięższy przypadek osobowości wielorakiej, jaki kiedykolwiek zanotowano. „Człowiek o 24 twarzach” to prawdziwa historia William Stanleya Milligana, w którego wnętrzu żyły dwadzieścia cztery osoby, walczące o opanowanie jego ciała. Lektura wywarła ogromne wrażenie i interesującą dyskusję.

„Życie motyli” to powieść obyczajowa, w której samotna, trochę nieśmiała, średnio atrakcyjna kobieta gubi sens własnego życia i nie wie, co z sobą począć. Lektura nie wymaga wielkiego zaangażowania ze strony czytelnika, nie przygnębia, choć dla zachowania prawdopodobieństwa jest zaprawiona odrobiną goryczy. Książkę czyta się szybko i z przyjemnością, polecam na wakacje.

Kolejne spotkanie DKK Biblioteki Niedźwiadek we wrześniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć