„Lato w mieście 2017” w Bibliotece Gołąbki
W Bibliotece Gołąbki w każdy wtorek lipca prowadziliśmy zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście”. Zajęcia miały charakter otwartych warsztatów dla czytelników w wieku szkolnym, którzy spędzali wakacyjny czas w Ursusie.
Tematy zajęć oparte na treściach książek dostępnych w Bibliotece Gołąbki przeniosły uczestników w czasie - poznaliśmy zabawy, sposób mieszkania i ubierania się dzieci w ubiegłych stuleciach.

Poznając domy ludzi różnych kultur, wyruszyliśmy w fantastyczną podróż dookoła świata.
Wraz z panem Spirydionem Podróżalskim zajrzeliśmy do wnętrza afrykańskiej chaty, indiańskiego wigwamu, stepowej jurty i pływających domów w Wietnamie.
W wehikule czasu odwiedziliśmy historyczny gród, piękny zamek, falujący dom Gaudiego i dom z plastikowych butelek - najnowszy ekologiczny pomysł.

W Bibliotece Gołąbki czekały na młodych czytelników niecodzienne niespodzianki. Dobre książki wprowadziły nas w świat teatru. Uczyliśmy się zachowania i kultury bycia w miejscach, gdzie obcuje się ze sztuką. Po uniesieniu kurtyny i trzecim dzwonku przygasły światła i oczom widzów ukazały się postacie japońskich bajek Kamishibai.

Następnie odwiedziliśmy teatr cieni i kukiełek, po czym widzowie mogli popróbować aktorskich talentów. Podczas naszych spotkań nie zabrakło powodów do śmiechu i radości, razem z wesołym klaunem bawiliśmy się w cyrk.
Dopełnieniem każdego spotkania były zajęcia muzyczne i plastyczne.

Uczestnicy poznali kolorowe nuty, wygrywali znane melodie na dzwonkach, uczyli się grać rytmicznie i zespołowo na bębnach. Nasze wakacyjne spotkania zakończyliśmy partią zawsze aktualnych i dobrych na pogodę i niepogodę gier planszowych.

Dziękujemy uczestnikom wakacyjnych spotkań w Bibliotece Gołąbki za ich zaangażowanie i uśmiechy, którymi nas obdarowywali.

Zapraszamy do galerii zdjęć