Wakacyjne spotkania w Bibliotece Niedźwiadek
W dniach od 1 lipca do 26 lipca 2017 roku w ramach akcji „Lato w mieście” w Bibliotece Niedźwiadek odbywały się różnorodne zajęcia dla dzieci.

Tegoroczne wakacyjne spotkania odbywały się w każdy wtorek, podczas których prowadzone były zajęcia literacko-plastyczne. Natomiast w każdy czwartek gry edukacyjno-dydaktyczne. Pomimo wysokiej i gorącej temperatury gromadziły się chętne dzieci do wspólnej zabawy i gry.

Dzieci które spędzały czas w bibliotece były w różnej kategorii wiekowej. Największą atrakcją były różnorodne i ciekawe gry planszowe pod fachową opieką pana Dariusza Stępnia – wolontariusza. Każdy uczestnik zajęć mógł zagrać z inną osobą w dowolnie wybraną przez siebie grę. Jedna z nich - Fauna – gra dydaktyczna z dziedziny przyrody, umożliwiła uczestnikom bliższe poznanie świata roślin i zwierząt. To ona właśnie wzbudzała w dzieciach najwięcej emocji i przeżyć. Na spotkaniach z grami planszowymi dzieci uwalniały swoją kreatywność i starały się wymyśleć własne gry planszowe. Uczestnicy mogli wykazać się także sprawnością manualną w czasie zajęć plastyczno-technicznych. Podczas wspólnych zajęć plastycznych dzieci wykonały podwodny świat a w nim m.in. żółwie, ryby i inne morskie stworzenia, oraz własnoręcznie wykonali swojego małego papierowego stworka. Do pokolorowania według własnego uznania i pomysłowości czekała na dzieci mandala.

Oczywiście nie odbyło się bez zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem komputera oraz bez głośnego czytania wybranych przez dzieci książek. W miłej i przyjaznej atmosferze minęła nam tegoroczna akcja „Lato w mieście”.

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym dzieciom. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć