Z wizytą u „Stowarzyszenia Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek”
W środę, 20 października, w Bibliotece Skorosze odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie DKK. Rozmowa toczyła się wokół dwóch wcześniej wybranych książek: „Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek” Mary Ann Shaffer i Annie Barows, a także „Madame Hemingway” Pauli McLain.

Pierwsza z wymienionych pozycji przenosi czytelnika w czasy powojenne, głównie na tereny Wysp Normandzkich, gdzie toczy się główna akcja powieści. Poznajemy okoliczności powstania tytułowego „Stowarzyszenia Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek”, wszystkich jego członków, a także historię wyspy, jako jedynego obszaru Królestwa Brytyjskiego okupowanego przez Niemców.

Książka została napisana lekko, sprawnie i z dużą dawką angielskiego humoru. Należy do tych, które określa się mianem ciepłych, pełnych optymizmu i dobrego przesłania. Mimo że nie jest to może lektura z najwyższej półki, to jednak przypadła do gustu większości uczestników spotkania.

Bardziej zróżnicowane opinie dotyczyły drugiej z omawianych pozycji. Zbeletryzowana biografia Ernesta Hemingwaya i Hadley Richardson wywołała żywą dyskusję, i to zarówno w odniesieniu do pary małżonków, jak i samej konstrukcji i oceny powieści.

Zachęcamy czytelników do przeczytania obydwu lektur!

Na kolejne spotkanie zapraszamy w środę, 18 października, o godz. 18.00. Rozmawiać będziemy o książkach: „Spotkamy się w Honolulu” Jerzego Sosnowskiego i „Sweetland” Michaela Crummeya.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć