O ulubionych i polecanych książkach - DKK Biblioteki Gołąbki
Pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie DKK w Bibliotece Gołąbki odbyło się w poniedziałek 25 września 2017r.

Uczestnicy spotkań ochoczo rozpoczęli kolejny rok pracy od podsumowania wakacyjnych lektur.

W okresie letnim mamy więcej wolnego czasu,dlatego lista obowiązkowych lektur i zaległości książkowych dla każdego czytelnika jest długa. Nasi klubowicze również polecali sobie wzajemnie najciekawsze przeczytane tytuły książek.

Tematem wrześniowego DKK były książki- „sagi rodzinne” na przykładzie pięknej, niedawno wydanej książki Jadwigi Czechowicz „Kresy i bezkresy”. Autorka opisuje w niej losy swoich dziadków. Na podstawie historii rodzinnej ukazana jest panorama życia Polaków z terenów Wileńszczyzny, od czasów popowstaniowych , aż po wielki kryzys lat trzydziestych ubiegłego wieku. Książka przedstawia również sytuację rodaków, którzy wyemigrowali za ocean w poszukiwaniu lepszych warunków życia.

Powieści podobne ukazujące życie minionych pokoleń to m. in. „Córka cieni” Ewy Cielesz oraz książki Aubeny Grabowskiej: „Stulecie winnych” czy „Alicja w krainie czasów”.
Klubowicze zwrócili uwagę na wydanie najnowszej książki Aubeny Grabowskiej pt. „Tam gdzie urodził się Orfeusz”. Z tej ostatniej pięknej podróży w czasie i przestrzeni do Bułgarii przeszliśmy do tematów podróży i podróżowania. Osnową do naszej dyskusji była najnowsza książka pana Jakuba Porady pt. „Parada na Europę”.

Miłe wrześniowe spotkanie zakończyliśmy zaproszeniem na spotkanie autorskie z panem Marcinem Ludwickim, autorem książek o tematyce historycznej, które odbędzie się w Bibliotece Gołąbki 23.10.2017r.,o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do galerii zdjęć