„Spotkamy się w Honolulu” – tematem spotkania DKK Biblioteki Skorosze
W środę, 18 października, w Bibliotece Skorosze odbyło się kolejne spotkanie DKK, podczas którego omawiane były następujące książki: „Spotkamy się w Honolulu” Jerzego Sosnowskiego i „Sweetland” Michaela Crummeya.

Obydwie pozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzbudziły sporo emocji. Szczególną uwagę przykuła pierwsza z wymienionych książek „ Spotkamy się w Honolulu”. Tematem wiodącym powieści Jerzy Sosnowski uczynił związek dwojga ludzi, których dzieli ponad trzydziestoletnia różnica wieku. Autor z dużym wyczuciem i taktem odsłania kolejne etapy ich wzajemnej fascynacji.

Uczestniczki spotkania podkreślały, jak niewielką rolę społeczną przypisuje się kobietom mocno dojrzałym i jak bardzo jesteśmy uwarunkowani kulturowo w swoich ocenach i sądach.

Druga ze wspomnianych książek, „Sweetland”, to bardzo sprawnie i plastycznie opowiedziana historia człowieka zmagającego się z konsekwencjami swoich decyzji.

To co niewątpliwie łączy obydwie te powieści, to uczucie samotności i wyobcowania bohaterów, które towarzyszy im przez większość ich życia. Według uczestników spotkania DKK to dobra, wartościowa literatura, nad którą warto się pochylić i zadumać.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w środę, 22 listopada, o godz. 18.00. Rozmawiać będziemy o książkach: „Nikt nie ocali się sam” Margaret Mazzantini oraz „Tam, gdzie wiatr krzyczy najgłośniej : moje drugie życie w krainie wiecznych lodów” Roberta Peroni.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć