Październikowe lekcje biblioteczne w Bibliotece Gołąbki
Po wakacyjnej przerwie do Biblioteki Gołąbki powróciły lekcje biblioteczne, na których dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych poznają tajniki pracy bibliotekarza, podróżują po świecie, odwiedzając różne kraje, a także zapoznają się z bohaterami swoich ulubionych lektur szkolnych.

W październiku Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola Niepublicznego Siódme Niebo oraz Żłobka nr 48.

Dzieci ze szkoły wyruszyły w podróż do Ameryki Południowej i za pomocą map i kolorowych ilustracji poznały Argentynę. Uczniowie poznali także baśń H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”. Dzieci dyskutowały na temat nietolerancji oraz wczuwały się w rolę kaczątka i opisywały swoje odczucia. Najwięcej radości sprawiła rozsypywanka obrazkowa, którą trzeba było ułożyć w odpowiedniej kolejności. Natomiast dzieci ze szkoły oraz przedszkola, które były w Bibliotece po raz pierwszy, dowiedziały się, jak funkcjonuje Biblioteka, co zrobić, aby się do niej zapisać, a także posłuchały o całym procesie powstawania książki. Dzieci brały też udział w pasowaniu na czytelników.

Najmłodsi czytelnicy, dzieci ze Żłobka nr 48 również uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych. Podczas cotygodniowych spotkań słuchały bajek i opowieści czytanych przez bibliotekarkę, ana koniec wspólnie oglądały obrazki w książeczce.

Na każdej lekcji dzieci rozwijały swój talent plastyczny, wykonując różne prace. W tym miesiącu pojawiły się akcenty jesienne, np. jeż na liściach klonu oraz drzewo z liści. Przepięknie wyszedł też łabędź z papieru, a także wymarzona zakładka do książki.

Na kolejne, równie ciekawe lekcje biblioteczne zapraszamy już w listopadzie 2017r. do Biblioteki Gołąbki.

Zapraszamy do galerii zdjęć