Październikowe spotkanie DKK Biblioteki Niedźwiadek
We wtorek 17 października Dyskusyjny Klub Książki obchodził jubileusz powstania. Minął szósty rok od inauguracyjnego spotkania DKK dla dorosłych działającego przy Bibliotece Niedźwiadek.

Spotkanie miało nieco inny przebieg niż zwykle bo było okazją do podsumowań naszych spotkań i uczczenia tej rocznicy specjalnie przygotowanym na tę okoliczność tortem. W czasie spotkania zwrócono uwagę na to, że książki nie tylko poszerzają horyzonty oraz zaspakajają potrzeby intelektualne i duchowe, ale też pozwalają na zacieśnianie więzi w realnym świecie, łącząc pokolenia, bo szeroki jest przedział wiekowy uczestniczących w dyskusjach.

W dalszej części klubowicze przystąpili do omawiania wcześniej wybranej książki - „Serce” Radki Franczak. Pozycji o której głośno ostatnio w kręgach literackich, zarówno ze względu na walory samej książki, jak również tego, że znalazła się wśród finalistek Nagrody Nike 2017. "Serce" jest opowieścią o Wice, młodej dziewczynie, która razem ze swoim chłopakiem wyjeżdża na Zachód – chcą zobaczyć lepszy świat, trochę zarobić. Wiki trafia do domu dwóch Brytyjek: Shirley i jej córki Robin. Zatrudnia się jako pomoc domowa .Uwikłana między zgorzkniałą córką a fascynującą matką. Shirley jest już u kresu życia, patrzy wstecz i widzi życie wypełnione wspaniałymi ludźmi, niezwykłymi wydarzeniami, podróżami, głębokimi uczuciami. Robin znowu tkwi w martwym punkcie życia bez treści, które poświęciła dla swej wspaniałej matki. Tętno codziennych dni nieuchronnie zbliża je do ostatecznej konfrontacji – czy są dla siebie jak matka i córka czy raczej jak dwie rywalki?

Następne spotkanie DKK odbędzie się 7 listopada, będzie to spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan - biografistką i publicystką.

Zapraszamy do galerii zdjęć