Święto Niepodległości w KMC Biblioteki Skorosze
7 listopada w Klubie Małego Czytelnika „Wesołe Wróbelki” uroczyście obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto narodowe obchodzone jest co roku 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię.

W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jak wygląda godło narodowe i flaga Polski. Następnie udały się na krótką wycieczkę po Bibliotece Skorosze na poszukiwanie godła polskiego. Maluchy kolorowały obrazki przedstawiające orła w koronie i z pomocą opiekunów wykonały z papieru małe flagi. Podczas „rytmiki dla smyka” poznały komendy baczność, spocznij oraz uczyły się salutować. Mali klubowicze dostojnie kroczyli w rytm popularnej piosenki wojskowej „Maszerują chłopcy, maszerują” oraz pierwszy raz w życiu odtańczyły krakowiaka przy akompaniamencie utworu „Krakowiaczek jeden”. Z poważnym tematem nie kolidowały nasze klubikowe przeboje, dlatego maluchy chętnie odśpiewały też piosenki „My jesteśmy krasnoludki”, „Murzynek malutki”, „Jedzie pociąg z daleka” oraz tradycyjnie bawiły się chustą KLANZA.

Zapraszamy do galerii zdjęć