Listopadowe lekcje biblioteczne w Bibliotece Gołąbki
Jak co miesiąc w Bibliotece Gołąbki odbywały się lekcje biblioteczne, na których nie zabrakło emocji, wrażeń i dobrej zabawy.

W tym miesiącu dzieci wybrały się w daleką podróż, bo aż do Afryki i zwiedziły piramidy egipskie. Natomiast na wycieczkę do Niemiec wybrały się dzieci z Przedszkola Uśmiech i zwiedziły najciekawsze mosty, jakie zbudowali nasi zachodni sąsiedzi. Na innej lekcji uczniowie poznali odważnego psa Lampo, bohatera książki „O psie, który jeździł koleją”. Dzieci z przyjemnością rozwiązały krzyżówkę i ułożyły kolejność zdarzeń. Ciekawostką dla dzieci była także lekcja o dobrych manierach. Wszyscy pilnie słuchali o zasadach grzecznego zachowania w domu, szkole oraz miejscach publicznych. Dzieci nauczyły się, jak należy wręczać kwiaty, a także jak zachować się przy stole. Natomiast dzieci ze szkoły, które były w Bibliotece po raz pierwszy, dowiedziały się, jak funkcjonuje Biblioteka, co zrobić, aby się do niej zapisać, a także posłuchały o całym procesie powstawania książki.

Dzieci ze Żłobka nr 48 również uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych. Podczas cotygodniowych spotkań słuchały bajek i opowieści. A na koniec wspólnie oglądały obrazki w książeczce.
Na każdej lekcji dzieci wykonywały pracę plastyczną. W tym miesiącu zbudowały własną piramidę nad Nilem oraz most ceglany nad rzeką. Dużo zabawy było także przy tworzeniu własnego pociągu, oczywiście do dalekich podróży. Przepięknie wyszła też złota korona oraz zakładka do książki w kształcie krówki i biedronki.

W listopadzie Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola Uśmiech oraz Żłobka nr 48.

Na kolejne, równie ciekawe lekcje biblioteczne zapraszamy już w grudniu 2017r. do Biblioteki Gołąbki.

Zapraszamy do galerii zdjęć