Wystawa prac malarskich Joanny Janus oficjalnie otwarta
W piątek, 1 grudnia, w Czytelni Naukowej nr XIX przy ul. Plutonu ”AK” Torpedy 47 Pani Dyrektor Agnieszka Proszowska bardzo serdecznie powitała gości i samą artystkę, otwierając oficjalnie wystawę.

Na początek Joanna Janus przeczytała kilka bajek wierszem dla dzieci swojego autorstwa. Obecne na wernisażu maluchy dobrze się bawiły, słuchając zabawnych utworów o zakochanej żyrafce, śwince Klementynce czy o Ciumci i Ciućmoku.

Później padały pytania z sali o twórczość pani Joanny: kiedy zaczęła malować, jaka technika najbardziej jej odpowiada, który obraz najbardziej lubi. Malarka wspomniała też o zajęciach z malarstwa i rysunku dla dzieci w wieku 10-14 lat, które będzie prowadzić w Bibliotece Skorosze od 6 lutego 2018 r.

W drugiej części spotkania zgromadzeni goście oglądali obrazy. Widać było, że publiczność była pod dużym wrażeniem twórczości autorki, która musiała jeszcze odpowiedzieć na wiele pytań na temat dzieł w indywidualnych rozmowach z gośćmi. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej, ciepłej atmosferze.

Zapraszamy drogich Czytelników do obejrzenia wystawy, którą można zwiedzać do 31 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć