Spotkanie DKK BP Ursus wokół powieści Tomasza Jastruna i biografii Stryjeńskiej autorstwa Angeliki Kuźniak
6 grudnia, w mikołajkowy wieczór, dyskutowaliśmy burzliwie o dwóch książkach: „Kolonia karna. Sceny z życia małżeńskiego” Tomasza Jastruna oraz „Stryjeńska. Diabli nadali” Angeliki Kuźniak.

Tomasz Jastrun znany jest wśród uczestników DKK głównie jako felietonista, prawie nikt nie czytał wcześniej żądnej jego książki. Powieść „Kolonia karna. Sceny z życia małżeńskiego” była więc reprezentacyjna dla jego twórczości, przynajmniej dla większości uczestników spotkania. Niektórzy dzielili się szczegółami z życia osobistego pisarza i tym właśnie tłumaczyli niezbyt udaną, w ich ocenie, książkę. Byli też tacy, którym się umiarkowanie podobała. Czytelnicy stwierdzili, że męski punkt widzenia jest lepiej opisany w tej książce, natomiast damski jest niepogłębiony i stereotypowy.

„Stryjeńska. Diabli nadali” Angeliki Kuźniak zrobiła za to wrażenie chyba na każdym. Klubowicze zachwycali się zarówno burzliwymi losami artystki jak i opisem jej relacji towarzyskich, obfitujących w nazwiska, o których wszyscy uczyliśmy się w szkole. Czytelnicy zgodnie przyznali, że książka jest bardzo dobrze napisana. Dyskusja o Zofii Stryjeńskiej zainspirowała do rozmowy o sztuce i wspominania różnego rodzaju wystaw malarstwa, w których uczestniczyli klubowicze.

Kolejne spotkanie DKK, podczas którego omówimy „Wyspę łzę” Joanny Bator i „Zabójcę z miasta moreli. Reportaże z Turcji” Witolda Szabłowskiego, odbędzie się 20 grudnia, w środę o godz. 18.00. Zapraszamy.

Zapraszamy do galerii zdjęć