„Poznajemy język migowy” - warsztaty dla wolontariuszy BP Ursus
W miniony piątek, 8 grudnia 2017 roku, w ramach spotkań Koła Wolontariatu w Bibliotece Publicznej w Ursusie odbyły się warsztaty pt. „Poznajemy język migowy”, które poprowadziła jedna z pracownic biblioteki – Aleksandra Olesińska.

Celem przeprowadzonych warsztatów było poszerzenie wiedzy o świecie osób z niepełnosprawnością narządu słuchu, a także poznanie ich kultury i języka.

Wolontariusze mieli szansę nauczyć się alfabetu PJM (Polskiego Języka Migowego) oraz podstawowych zwrotów w języku migowym. Opanowali umiejętność wymigania swojego imienia, nazwiska, wieku oraz podstawowych liczebników.

Poprzez gry i zabawy zbliżyli się do świata osób z dysfunkcją słuchu oraz zapoznali się ich z kulturą. Wolontariusze chętnie uczestniczyli w takich grach warsztatowych jak „migane” kalambury czy w układaniu „miganych” scrabble’i.

Podczas zajęć pokazywane były również wytwory współczesnej sztuki osób z niepełnosprawnością słuchową. Wyświetlane m.in. były nagrania grupy muzycznej MMM (Młodzi Migają Muzykę) oraz artystyczne interpretacje muzyczne takie jak: „kalejdoskop rąk”.

Zapraszamy do galerii zdjęć