Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Bibliotece Skorosze
We wtorek, 12 grudnia 2017 r., w Bibliotece Skorosze odbyło się radosne, długo oczekiwane spotkanie z elfami: Dzwoneczkiem i jej młodszym bratem – niesfornym Psotkiem Kłopotkiem, Panią Zimą i Panią Choinką. Zabawa wprowadziła dzieci w świąteczny nastrój. Na początek licznie zgromadzonych gości przywitali: władze Dzielnicy Ursus - Burmistrzowie Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik oraz Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ursusie Agnieszka Proszowska.

Po części oficjalnej elfy sprawdziły, czy dzieci nadają się na PPM, czyli Pomocników Świętego Mikołaja (po instruktażu od takich ekspertów mieliśmy pewność, że każde z dzieci świetnie sobie poradzi z takim zadaniem!) Jak rozpoznać marzenia dzieci, jak przekazać te informacje do działu produkcji, jak zapakować prezenty, no i jak je dostarczyć… Nie musieliśmy się martwić – wszystko zostało przećwiczone z naszą wspaniałą ekipą! Pani Choinka sprawdziła, czy dzieci potrafią pakować prezenty, a Pani Zima nauczyła je jeździć na niewidzialnych wieloosobowych sankach i 3-osobowych nartach. Nie było to przedstawienie, ale interaktywne działanie z naszymi najmłodszymi czytelnikami. W większości były to zabawy grupowe – z piłkami, linami, chustami, tak by pod pretekstem nauki chodzenia po dachu, wchodzenia przez komin czy przyciągania prezentów na sznurku, każdy mógł się pobawić. Na koniec pojawił się ulubiony Święty wszystkich dzieci, który porozmawiał z nimi i obdarował każde z nich słodką niespodzianką.

Dzieci, biorące udział w zabawie, wychodziły z zadowolonymi minami, pełne radości ze spotkania oraz w świątecznym nastroju. Mamy nadzieję powtórzyć wydarzenie również za rok.

Życzymy wszystkim naszym Czytelnikom wesołych i spokojnych Świąt.

Zapraszamy do galerii zdjęć