„Dajesz nam tak wiele, jesteś przyjacielem, Mikołaju” - wizyta w Bibliotece Gołabki
Na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia Bibliotekę Gołąbki odwiedził Święty Mikołaj.

Drogi Mikołaju,

dziękujemy Ci za dwie wizyty w Klubie Małego Czytelnika (gr. I i gr. II) w Bibliotece Gołąbki. Dzieci są Ci bardzo wdzięczne za prezenty oraz pamięć i dobre słowa.
Nasi klubowicze to wspaniali czytelnicy. Przeczytali bardzo dużo książeczek i wierszyków, a niektórych z nich nauczyli się na pamięć.

Podczas spotkań w Bibliotece poznali wiele ciekawych zabaw, piosenek i wyliczanek. Na zajęciach plastycznych wykonali inspirujące prace z liści, szyszek i kasztanów oraz materiałów plastycznych.

Nasze spotkania są okazją do uczczenia wielu ważnych wydarzeń: w życiu małych czytelników, np. urodzin, a w życiu społecznym obchodów różnych świąt i uroczystości.
Szczególnie uroczyście obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Dzieci poznały krainy geograficzne Polski, stroje i tańce narodowe, ludowe i historyczne, symbole narodowe oraz dowiedziały się, co to jest patriotyzm.
Były też zabawne i wesołe chwile, np. obchody Dnia Pluszowego Misia. Teraz trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a dzieci już nauczyły się od Maryny “jak gotować pierogi”. Poznały też Twoją historię, Święty Mikołaju z książeczki pani Elizy Piątkowskiej.

Do świąt przygotowujemy się z książeczek, które opisują zwyczaje, symbolikę oraz prawdziwą historię Bożego Narodzenia i przyjścia Nowego Roku.

Twoja wizyta skłoniła dzieci do refleksji nad radością obdarowywania innych, a nasi klubowicze wiedzą, jak okazywać wdzięczność swoim rodzicom i opiekunom.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Dzieciom z Klubu Małego Czytelnika w Bibliotece Gołąbki oraz ich rodzicom i opiekunom życzymy Wesołych Świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć