Wigilia w Bibliotece Skorosze
Dzieci z Klubu Małego Czytelnika „Wesołe Wróbelki” muszą być naprawdę bardzo grzeczne, ponieważ już po raz drugi w tym roku odwiedził je św. Mikołaj i to w tak krótkim odstępie czasu.

We wtorek, 19 grudnia, przybyliśmy na ostatnie przedświąteczne spotkanie wigilijne. Po powitaniu i wysłuchaniu życzeń maluchy rozpoczęły przygotowania do wizyty św. Mikołaja. Wspólnie przećwiczyliśmy piosenki towarzyszące nam w cotygodniowych spotkaniach. Poza tym poznaliśmy zabawy nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia: jazda w zaprzęgu koników z dzwoneczkami czy poszukiwanie choinki w lesie. Dużo radości sprawił nam taniec z kolorową choinką z szarf, podczas którego my byliśmy ozdobami. Pociągiem wyruszyliśmy w podróż po całej Bibliotece, nawołując św. Mikołaja. Gdy zmartwieni bezowocnym poszukiwaniem wróciliśmy do naszej sali zabaw, okazało się, że zaraz za nami wkroczył nasz upragniony Mikołaj. Byliśmy bardzo zdziwieni, ale szybko górę wzięła radość. Przywitaliśmy dostojnego gościa tańcem i śpiewem, a on w zamian wręczył każdemu wspaniałe prezenty i swoje podobizny z czekolady. Św. Mikołaj musiał udać się w dalszą podróż, ponieważ czekało na niego jeszcze dużo dzieci, ale obiecał, że wróci do nas za rok.

Dziękujemy św. Mikołajowi za wizytę, a wszystkim Klubowiczom, małym i dużym, życzymy radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć