Wspólne kolędowanie Dyskusyjnych Klubów Książki w Ursusie
W sobotę, 9 grudnia, uczestnicy wszystkich Dyskusyjnych Klubów Książki Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus spotkali się wspólnie w filii na Niedźwiadku.

Było to pierwsze wydarzenie, integrujące czytelników wszystkich czterech klubów czytelniczych: Niedźwiadka, Skoroszy, Gołąbek oraz najmłodszego - przy Plutonu Torpedy 47. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska, Zastępca Burmistrza Wiesław Krzemień i radna Irena Jarzębak przywitani przez pełniącą obowiązki Dyrektora Biblioteki, panią Agnieszkę Proszowską. Po części oficjalnej wszyscy wysłuchali krótkiego recitalu skrzypcowego wykonanego przez Alicję Zaworską. Zaraz po wystąpieniu muzycznym bibliotekarki uczestnicy wszystkich czterech klubów odśpiewali razem kolędy.


Całości dopełniła rozmowa w świątecznej atmosferze prowadzona między klubowiczami.
Każda z moderatorek przygotowała po dwa pytania konkursowe z literatury, która była przedmiotem dyskusji w danym klubie. Czytelnicy udzielający prawidłowych odpowiedzi otrzymali symboliczne nagrody. Wesołą niespodzianką wieczoru były własnoręcznie wykonywane bombki przez uczestników spotkania, co pozwoliło na bliższe poznanie. Upominkiem w postaci bombki wraz z życzeniami mogliśmy obdarować osobę wcześniej wylosowaną. Spotkanie było doskonałą okazją do bliższego poznania i pozostawiło wśród uczestników niezapomniane przeżycia.

Zapraszamy do galerii zdjęć