Wizyta Świętego Mikołaja w Bibliotece dla Dzieci nr 64
W środę, 13 grudnia 2017 roku, Święty Mikołaj odwiedził Bibliotekę dla Dzieci nr 64.

W naszym kraju istnieje tradycja odwiedzin Świętego Mikołaja i obdarowywania dzieci prezentami.

Tak też i w tym roku przygotowaliśmy się na tę niezwykłą okazję.

Panie prowadzące klubik: Ewa, Małgosia i Irena przywitały pięknie licznie przybyłych opiekunów i dzieci piosenką ”Wszyscy są ,witam was” przy akompaniamencie Małgosi Wielgo. Ewa Toporek zapoznała rodziców , opiekunów i dzieci z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Następnie wysłuchaliśmy wierszy: „Wesoła choinka” T. Kubiaka , „Zwierzęta” recytowanych przez Irenę Jakubiak.

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja dzieci wraz z opiekunami wykonały kolorowe zawieszki i okleiły w świąteczne naklejki plastikowe bombki. Powstały barwne, mieniące się złotem i srebrem prace.

Później usłyszeliśmy odgłosy dzwoneczka z zaprzęgu Mikołaja.

Pośpiesznie uformowaliśmy pociąg, aby przyjechać po Mikołaja i odebrać go z sań. Przybył do nas z bardzo zimnego kraju - Laponii. Przywitaliśmy go gromkimi brawami. Dla miłego gościa przedstawiliśmy pląsy: ”Gwiazdeczki”, ”Krasnoludki”, zabawę ruchową z szarfami do piosenki „Choinka”. Zatańczyliśmy też skoczny taniec narodowy „Krakowiak” oraz wysłuchaliśmy kolęd zagranych przez koleżankę Małgosię i odtwarzanych z płyt. Mikołajowi bardzo spodobały się nasze występy artystyczne. W nagrodę Mikołaj przyniósł pełny worek prezentów. Każde z dzieci odebrało pięknie opakowany upominek, jakim okazała się kolorowa książka. Odważniejsze maluszki siadały na kolana Mikołaja i pozowały do zdjęcia. Przyszedł czas na pożegnanie dostojnego gościa i zrobienie pamiątkowego zdjęcia z całą grupą.

Dzieci były uśmiechnięte, radosne, z niechęcią opuszczały klubik.

Nie zapomnieliśmy o podziękowaniu i zaproszeniu Świętego Mikołaja za rok.

Wszystkim Czytelnikom życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2018 Roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć