Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece dla Dzieci nr 64
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus odwiedziły bibliotekę już nie pierwszy raz. Tym razem chciały obejrzeć książki o misiach i niedźwiadkach. 24 listopada każdego roku przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Przedszkolaki z uwagą słuchali o niedźwiadku, którego uratował w czasie polowania Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt. Niedźwiadek stał się pierwowzorem dla producenta zabawek. Pluszowy miś otrzymał nawet imię (za zgodą prezydenta)- Teddy. Mali słuchacze poznali różne historie misiowe. Miś Uszatek bohater wielu książek ale i filmów zachwycił dzieci swoją historią- opadnięte uszko wcale im nie przeszkadzało.

Miś Paddington z dalekiego Peru wzruszył i zaciekawił. Kubuś Puchatek i gromadka przyjaciół rozbawili przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się również o życiu prawdziwych niedźwiedzi o ich życiu i zimowym zasypianiu w gawrze. Niezwykle barwną postacią jest niedźwiadek Wojtek wędrujący z Armią Andersa. Wspólnie pobawiłyśmy się przy chuście : było bujanie misiów, śpiewanie i zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi” Radosne i roześmiane dzieci powędrowały do przedszkola i obiecały , że wrócą jeszcze.

Zapraszamy do galerii zdjęć