Grudniowe lekcje biblioteczne w Bibliotece Gołąbki
Na ostatnich w tym roku lekcjach bibliotecznych nie zabrakło zimowych akcentów oraz świątecznych nastrojów.

Grudzień to czas zabaw na śniegu oraz przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, dlatego w tym miesiącu dyskutowaliśmy o tym, jak ulepić dużego bałwana, jak wykonać idealnego anioła na śniegu oraz kto przynosi prezenty pod choinkę. Dzieci słuchały zimowych wierszyków i rozwiązywały zagadki, a z zimowej bajeczki dowiedzieliśmy się, dlaczego z nieba pada śnieg. Natomiast na lekcjach świątecznych poznaliśmy zwyczaje panujące w polskich domach, rozmawialiśmy na temat potraw wigilijnych, ubierania choinki i oczywiście o prezentach. Dzieci dowiedziały się, z czego robi się makowiec i dlaczego dzielimy się opłatkiem. Wyruszyliśmy też w podróż po różnych zakątkach świata. W Rosji poznaliśmy Dziadka Mroza, który roznosi prezenty, a pomaga mu Śnieżynka. We Francji prezenty do wyczyszczonych butów wkłada Ojciec Boże Narodzenie, a w Japonii funkcję Świętego Mikołaja pełni buddyjski mnich. Wysłuchaliśmy także opowieści o Elfie Bazylim i Świętach Bożego Narodzenia. Po wyczerpującej dyskusji, ale wciąż w świątecznych nastrojach słuchaliśmy kolęd i chrupaliśmy słodkie pierniczki.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej także mieli zimową lekcję. Wyruszyli bowiem na Grenlandię i poznali bohatera książki „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Dużo zabawy było przy rozwiązywaniu krzyżówki, a także rozkładance obrazkowej.

Maluchy ze Żłobka nr 48 również poczuły magię świąt, słuchając bajeczki o Świętym Mikołaju, który rozdawał prezenty.

Na pracy plastycznej oczywiście nie mogło zabraknąć bałwanka na nartach. Przepięknie wyszedł też zimowy obrazek, naturalnie z bałwankiem w tle, a z okazji świąt dzieci stworzyły własną kartkę bożonarodzeniową.

W grudniu Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola Siódme Niebo oraz Żłobka nr 48.

Na kolejne lekcje zapraszamy w styczniu 2018 r. do Biblioteki Gołąbki.

Zapraszamy do galerii zdjęć