Zajęcia plastyczne w Bibliotece „Niedźwiadek”
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6 -14 lat na warsztaty plastyczne, które odbywają się w każdy piątek od godz. 16:00 do 17:00.

Podczas zajęć wykonujemy rozmaite konstrukcje przestrzenne z papieru, tkanin i materiałów sezonowych. Uczymy się, w jaki sposób wykorzystywać różnorodne materiały, jakich użyć barw podczas tworzenia swoich dzieł. Spotkania nasze są okazją do budowania pewności siebie, rozwijania sprawności manualnej, ćwiczenia się w nazywaniu swoich emocji i wyrażania ich poprzez twórczość.

Zajęcia rozpoczęły się we wrześniu 2017 r. Początkowo było nas około 10 osób. Obecnie grupa liczy 17 osób, wciąż jednak jesteśmy otwarci na nowych ochotników i zapraszamy do wspólnej zabawy twórczej.

Warsztaty nastawione są na rozwój wrażliwości plastycznej, pomysłowości, kreatywności dzieci. Mają elastyczną strukturę, to znaczy, że pomysły i potrzeby dzieci wyznaczają kierunek, w jakim podążamy, tworząc nasze prace. Pozwala to na rozwijanie zdolności twórczego myślenia oraz samodzielności.

Zapraszamy do galerii zdjęć