Wolontariusze BP Ursus na spotkaniu „Życie (bez) barier”
W piątkowe popołudnie, 12 stycznia 2018 r., wolontariusze z Koła Wolontariatu działającego przy naszej Bibliotece uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Życie (bez) barier”, które poprowadzili Magdalena Gałaj i Tadeusz Maryniowski - wolontariusze z Fundacji „Świat na Tak”.

Zajęcia rozpoczęła krótka dyskusja o tym, czym są bariery w życiu osób niepełnosprawnych, skąd się biorą i jakie są ich rodzaje.

Młodzież opanowywała techniczne umiejętności pomocy osobie poruszającej się o kulach oraz na wózku inwalidzkim w sytuacji upadku na chodnik, pomocy w pokonaniu krawężnika osobie na wózku i jego składania/rozkładania. Prowadzący opowiedzieli ponadto o tym, jak żyje się na co dzień niepełnosprawnemu ruchowo kierowcy oraz pokazali…jak zatańczyć z osobą na wózku.

Uczestnicy warsztatu zapoznali się również z rodzajami niepełnosprawności, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki problemów i sposobów codziennego funkcjonowania osób niepełnosprawnych intelektualnie, ruchowo oraz niewidomych.

Na spotkaniu wolontariusze BP Ursus zostali przeszkoleni w zakresie postępowania z niepełnosprawnymi podopiecznymi na XX Integracyjnym Balu Karnawałowym zatytułowanym „W Krainie Lodu” organizowanym przez Fundację „Świat na Tak”. Nie zabrakło również informacji dotyczących odpowiedniego stroju wolontariusza oraz innych praktycznych wskazówek.

Było dużo ruchu, praktycznych ćwiczeń, śmiechu i nauki przez zabawę :)!

Zapraszamy do galerii zdjęć