Dzień Babci i Dziadka w KMC "Wesołe Pszczółki"
W środę, 31 stycznia 2018 r., w Klubie Małego Czytelnika „Wesołe Pszczółki” odbyła się niecodzienna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka w Bibliotece dla Dzieci był ważnym wydarzeniem. Już od rana przybywały przedszkolaki z Klubu Małego Czytelnika „Wesołe Pszczółki”. W dniu tak uroczystym klubowicze przyprowadzili swoje babcie i dziadków. Tym razem na chuście powitaliśmy również naszych gości - bardzo to rozśmieszyło maluchy. Oczywiście musiały być przy okazji zaśpiewane piosenki: „Baloniku nasz malutki”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Karuzela czeka”.

Dzieci wykonały prace plastyczne razem z babciami i dziadkami. Panie Irena i Ewa - opiekunki grup - w imieniu dzieci złożyły życzenia i odczytały okolicznościowe wiersze. Wysłuchaliśmy opowiastki pt. ”Kiedy babcia była mała” i obejrzeliśmy kolorowe ilustracje. Powspominaliśmy dawne czasy, zabawy,jakie wówczas królowały, jaka panowała moda, czym zajmują się obecnie babcie, a czym dziadkowie. Dzieci trafnie wybierały z koszyczka typowe akcesoria dla babci (bransoletki, naszyjniki, pierścionki), a dla dziadków skarby do majsterkowania(śrubki, gwoździe, młotek).

Roześmiane maluchy zaprezentowały swoje ulubione zabawy muzyczne: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „My jesteśmy krasnoludki, „Świeci gwiazdeczka”.
Wnuki wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty: wachlarze zdobione kwiatkami dla babuni i podkładkę do myszki komputerowej dla dziadziusia.

Były też specjalne piosenki o babci i o dziadku, przy których tańczyliśmy, np. „Babciu, babciu, powiedz mi”.

Pani Małgosia zadbała o muzyczną oprawę tej uroczystości. Nasze przedszkolaki przeżyły dużo radosnych chwil. Wesołe minki świadczyły o dobrej zabawie.

Zapraszamy do galerii zdjęć