Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Gołąbki
W poniedziałek 29 stycznia 2018 r. uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki Gołąbki rozpoczęli od przyjrzenia się literaturze amerykańskiej. W bibliotece najwięcej jest książek amerykańskich autorów, a czytelnicy często po nie sięgają.

Nasze rozważania zaczęliśmy trochę żartobliwie od przywołania książki dziecięcej autorstwa M. Laska „Oto jest Nowy Jork”. Z tekstu wynika, że w USA wszystko jest największe (domy, samochody, korki uliczne) i najwięcej jest sklepów, organizacji, wydawnictw, gazet i książek.

Z tej amerykańskiej różnorodności i bogactwa tytułów skorzystali i uczestnicy DKK w Bibliotece Gołąbki. Nasze propozycje na zimowe wieczory to książka, która powstała w oparciu o film A. Kendricka pt.: „Fireproof – próba ogniowa. Nigdy nie porzucaj swojego partnera”. To opowieść o heroicznym kapitanie brygady strażackiej i najtrudniejszym egzaminie w jego życiu- ratowaniu ze zgliszczy własnego małżeństwa.

Inną zaprezentowaną książką był pamiętnik duchowy Collen Carrol Campbell- bardzo zdolnej amerykańskiej dziennikarki, która przez wiele lat pisała przemówienia dla prezydenta Busha.

Obie pozycje to bardzo ciekawa i wartościowa lektura dla młodego czytelnika, który chce w życiu osiągnąć wiele.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie DKK które odbędzie się 26 lutego 2018 r. Oczywiście wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

Zapraszamy do galerii zdjęć