W czasie zimy dzieci się nie nudzą. Relacja z „Zimy w mieście” w Bibliotece Niedźwiadek 2018 r.
Tegoroczna akcja „Zima w mieście" trwała w Bibliotece Niedźwiadek w dniach od 15 do 26 stycznia br. Prowadzone były zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.

W ramach akcji „Zima w mieście” odbywały się gry planszowe, zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne, czytanie literatury dla dzieci i młodzieży. Tegorocznym hasłem „Zimy w mieście” była podróż z Nelą małą Reporterką. Dzieci wyruszyły w książkową podróż z Nelą, śledząc jej wyprawę na koło podbiegunowe. Poznały zwierzęta zamieszkujące lodowe krainy i wykonały przeróżne prace plastyczne związane ze światem morskim. Największą frajdę dzieciom sprawiało budowanie i malowanie akwarium według własnego pomysłu.

Pomimo mroźnej pogody nie brakowało chętnych do uczestnictwa w zorganizowanych przez Bibliotekę zajęciach. Dzieci z uśmiechem na twarzy przychodziły na warsztaty. Różnorodna tematyka spotkań wyzwoliła w uczestnikach niezwykły temperament, pomysłowość, dobry humor, kreatywność i inteligencję. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największą atrakcją były różnorodne gry planszowe. Każdy uczestnik zajęć mógł zagrać z inną osobą w dowolnie wybraną przez siebie grę. Jedna z nich - Fauna – gra dydaktyczna z dziedziny przyrody, umożliwiła uczestnikom bliższe poznanie świata roślin i zwierząt. Zajęcia z wykorzystaniem gier planszowych były zaskoczeniem dla dzieci ze względu na różnorodność tematów, poziomów trudności, grafikę oraz elementy potrzebne do rozegrania partii. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły również w zajęciach tanecznych. Wykonywały przeróżne układy taneczne do musicalu Bollywood. Ćwiczyły również taniec klasyczny z elementami hinduskiego – kathakali. Sprawiało im to wiele przyjemności. Uczestnicy akcji „Zima w mieście” obiecali odwiedzić nas za rok. Tegoroczne ferie zimowe można zaliczyć do bardzo udanych.

Zapraszamy do galerii zdjęć