„Biedroneczka” odwiedziła Bibliotekę
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Biedroneczka” przybyły do BD 64 z zamiarem zwiedzenia Biblioteki.

Chętnie wędrowały między regałami. Bardzo się cieszyły, kiedy znajdowały ulubione tytuły. Dziewczynki poszukiwały „Barbie” , ”Martynki” „Basi”, zainteresowanie wzbudzały opowieści o księżniczkach i królewnach . Chłopców ucieszył widok opowieści o Bolku i Lolku, Bobie Budowniczym, Franklinie, Tupciu Chrupciu, Słoniku Elmerze. Wszyscy uradowali się, gdy zobaczyli całą półkę o swym ulubieńcu Kubusiu Puchatku, misiu Uszatku czy Paddingtonie.

Dzieci dowiedziały się, jak porządkowany jest księgozbiór. Ciekawiło ich, jak można zostać czytelnikiem, ile książek można wypożyczać. Rozmawialiśmy również o tym, jak powstaje książka. Przedszkolaki odczytywały nowe słowa: autor, pisarz, ilustrator, wydawnictwo, drukarnia. Dowiedziały się, co oznaczają te słowa i jaką rolę odgrywają w procesie tworzenia książki. Zrozumiały, że szanowanie książek to obowiązek każdego czytelnika.

Nagrodą za pilne słuchanie był taniec boogie-woogie oraz czas wolny, czyli swobodna zabawa w kąciku zabawkowym. Zadowolone przedszkolaki obiecały, że przyprowadzą rodziców i zapiszą się do Biblioteki.

Zapraszamy do galerii zdjęć