Bal karnawałowy w Bibliotece Gołąbki
Zdziwiony Kubuś Puchatek, zaskoczona Basia, uradowany Olaf oraz inni bohaterowie książek dla najmłodszych zobaczyli, jak pięknie bawią się mali czytelnicy Biblioteki Gołąbki na balu karnawałowym, który odbył się we wtorek, 6 lutego 2018 r.

Dzieci pojawiły się w kolorowych strojach, w towarzystwie rodziców i dziadków.

Polskim zwyczajem bal rozpoczęliśmy uroczystym polonezem z filmowej wersji Pana Tadeusza autorstwa Wojciecha Kilara. Kolejnym tańcem narodowym był krakowiaczek, brawurowo zatańczony przez pary dziecięco-dorosłe. Punktem kulminacyjnym balu była piosenka „Babciu, droga babciu” oraz koncert popularnych piosenek w wykonaniu wnucząt.

„Pociągiem do Warszawy” uczestnicy balu przemieścili się w krainę rytmu klaskanego, tupanego i granego na instrumentach perkusyjnych.

Słodki poczęstunek był okazją do chwili wytchnienia, aby zaraz potem “zakręcić się wokół słońca” przy ulubionej piosence, śpiewanej z zespołem dziecięcym Promyczki Dobra. Barwny korowód uśmiechniętych dzieci nagle zamienił się w pracowite praczki, które z zapałem prały, maglowały, wieszały i prasowały. Ta popularna piosenka z pokazywaniem wszystkim się spodobała.

Dziękujemy bardzo uczestnikom zabawy za ich uśmiechy i radość, którą dzielą się z nami w czasie zajęć. Najmilszym podziękowaniem dla animatorów jest serdeczny buziak, podarowany ze szczerego małego serca.

Zapraszamy do galerii zdjęć