Koncert zespołu A MY Tacy „Jaka będzie ta miłość”
We wtorek, 13 lutego b. r., w Bibliotece Niedźwiadek odbył się koncert poezji śpiewanej „Jaka będzie ta miłość” na podstawie wierszy Barbary Białowąs i skomponowanej do nich muzyki przez: Romana Ziemlańskiego, Grzegorza Góralczyka, Jolantę Mórawską, Dariusza Samoraja, Marcina Musiała i Krzysztofa Podstawkę.

Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością Dyrektor Biblioteki Publicznej Agnieszka Proszowska, z inicjatywy której odbył się koncert, i radna Dzielnicy Ursus Irena Jarzębak. Nie zabrakło oczywiście licznie zgromadzonych czytelników i przyjaciół BP Ursus.

Poetka - Barbara Białowąs jest autorką siedmiu tomików wierszy: „Droga Eremity”, „Sekrety i fascynacje”, „Obca bliskość”, „Odnaleźć w sobie”, „Lustra”, „Bezkresnym szlakiem”, ”Przywoływanie pamięci”. Wydała trzy płyty z koncertów zespołu A MY Tacy pt.: „Przyjmij życia wyzwanie”, „Jaka będzie ta miłość” i „Gościńce, ścieżki, drogi”. Należy do Związku Literatów Polskich. Od kilkudziesięciu lat mieszka na Ursynowie.

Koncert „Jaka będzie ta miłość” składał się z piosenek i wierszy o miłości na różnych etapach życia kobiety, tej pierwszej, radosnej, tej kolejnej zranionej „po przejściach” i w końcu tej wybaczającej. Treści piosenek i ich różnorodne liryczne i dowcipne klimaty układają się w drogę życia kobiety, przekazując uniwersalną prawdę, że życie jest miłością. Różnorodność kompozycji, bogaty repertuar i ciekawa interpretacja wokalna piosenek dostarczyła niezapomnianych przeżyć. Koncert spotkał się z gorącym przyjęciem.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Agnieszka Proszowska podziękowała zespołowi A MY Tacy i licznie zgromadzonej publiczności, która przyjęła nasze zaproszenie i spędziła ten ostatni karnawałowy wieczór w Bibliotece, życzyła, aby każdy odnalazł swoją miłość.

Zapraszamy do galerii zdjęć