Lekcja biblioteczna dla dzieci z Przedszkola „Biedroneczka”
W piątek, 16 lutego 2018 roku, Bibliotekę dla Dzieci nr 64 odwiedziły maluchy z Przedszkola „Biedroneczka”.

Dzieci rozpoczęły spotkanie z Biblioteką od informatorium, gdzie z uwagą obserwowały elektroniczne wypożyczanie książek. Następnie powędrowały do Biblioteki dla Dzieci, poznały układ księgozbioru z oznaczeniem sygnatur. Mogły wybrać sobie samodzielnie z nowości ciekawy wolumin i obejrzeć w kąciku wypoczynkowym.

Po krótkim relaksie przedszkolaki poznały etapy powstania książki na podstawie historyjki obrazkowej „Od autora do czytelnika”. Dowiedziały się o pracy wielu ludzi przy powstaniu książki (autor, ilustrator, korektor, drukarz, wydawca). Oglądały różne książki: nowe i zniszczone. Zwróciły uwagę, że książki należy szanować, aby długo służyły innym.

Przerywnikiem zajęć były zabawy ruchowe, np. „Rzucanie się śnieżkami” przy piosence „Już się cieszą dzieci”. Zabawa bardzo się spodobała, dzieci pokazały, że mają dużo energii i zapału. Po wyczerpującej zabawie ‘biedroneczki’ z wielką ochotą zasiadły do stolików i zamieniły się w ilustratorów. Każdy miał za zadanie narysować ilustrację przedstawiającą zimę. Zebrane ilustracje złożyły się na treść książki, która zostanie spięta okładką. Autorami pierwszej książki ilustrowanej pt. „Zima” są wszyscy mali uczestnicy zajęć z przedszkola „Biedroneczka”. Dzieci z dumą oglądały swoją książkę.

Obiecały zapisać się do Biblioteki i wypożyczać ciekawe książki.

Zapraszamy do galerii zdjęć