„I ty możesz zostać bajkopisarzem” czyli kilka słów o międzypokoleniowych spotkaniach w Bibliotece Gołąbki
23 lutego oraz 9 marca 2018 r. w Bibliotece Gołąbki odbyły się międzypokoleniowe warsztaty twórcze, w których udział wzięli mieszkańcy Ursusa.

Podczas warsztatów „I ty możesz zostać bajkopisarzem” powstały opowiadania bajkowe pt. „Świerszcz Aleksander w żółtym kabriolecie” oraz „Na ratunek z błotnej pułapki”. Czytelnicy sami wymyślali bohaterów oraz jego przygody, a także rysowali ilustracje. Nad całością czuwał moderator, pan Marek Samselski – felietonista, pisarz, autor opowiadań, tekstów piosenek i bajek dla dzieci. Schemat spotkania był bardzo prosty, mianowicie uczestnicy wymyślali postacie, fabułę i morał, zaś Marek Samselski redagował na bieżąco ich pomysły. Jedynym, bardzo ważnym wymaganiem było, aby w związku z przypadającą w tym roku 100. Rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, opowiadanie dotyczyło wolności.
Każdy z uczestników wytężał umysł a wyobraźnia sprawiła, że powstały dwa fantastyczne opowiadania.
Całość warsztatów przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a humor nie opuszczał czytelników ani na chwilę.

Zapraszamy każdego, kto chciałby stworzyć opowiadanie bajkowe na ostatnie już warsztaty międzypokoleniowe, które odbędą się już 23 marca 2018r., o godz. 17.30 w Bibliotece Gołąbki.

Zapraszamy do galerii zdjęć