„Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu” Marcina Wójcika oraz „Sońka” Ignacego Karpowicza tematem DKK Biblioteki Publicznej w Ursusie
W środę, 4 kwietnia, uczestnicy DKK licznie przybyli do Czytelni Naukowej nr XIX, by porozmawiać o powieści niedoszłego laureata NIKE oraz reportażu Marcina Wójcika, obserwatora kulis życia w polskim zakonie. Drugiej pozycji poświęciliśmy znacznie więcej czasu na dyskusję.

O życiu w czasach wojny powstało bardzo wiele książek. Ignacy Karpowicz, rocznik ‘76, postanowił jednak napisać kolejną. „Sońka” to opowieść o kobiecie z Podlasia, która opowiada swoje życie przypadkowo spotkanej osobie. Jej powiernikiem jest Igor, młody reżyser teatralny z Warszawy, który próbuje stworzyć z tej opowieści swoją nową sztukę.

„Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu” Marcina Wójcika wbrew niektórym zapowiedziom okazała się dla uczestników książką mało kontrowersyjną. Większość informacji w niej zamieszczonych jest powszechnie znana czytelnikom. Jedna z uczestniczek spotkania zarzuciła reportażyście skąpą bibliografię i niezbyt dogłębną znajomość tematu pod względem historycznym. Czytelnicy wymieniali się wiedzą i spostrzeżeniami na temat różnych odłamów religii chrześcijańskiej i różnic między nimi. Dyskusja była bardzo interesująca i trwałaby zapewne dłużej, gdyby nie późna pora i konieczność zamknięcia placówki.


Na kolejne spotkanie zapraszamy już 9 maja o godz. 18.00. Jak zawsze, w środę, dyskutować będziemy na temat książek: „Gaumardżos. Opowieści z Gruzji” Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera oraz „Narzeczona Schulza” Agaty Tuszyńskiej. Wstęp wolny!

Zapraszamy do galerii zdjęć