Moja Biblioteka
Biblioteka Niedźwiadek zaprosiła zaprzyjaźnione przedszkola na cykl spotkań dla dzieci pod tytułem „Moja Biblioteka”. We wtorek, 10 kwietnia b.r., odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 343.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z biblioteką, zawodem bibliotekarza oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków. Szczególny akcent położono na zasady zachowania w bibliotece, poszanowanie książek oraz higieny czytania.

Na początku dzieci zostały powitane w progach Biblioteki Niedźwiadek. Maluchy były zaciekawione możliwością zwiedzenia Biblioteki. Podczas rozmowy na temat Biblioteki, książek i zawodu bibliotekarza przedszkolaki ochoczo opowiadały o swoich doświadczeniach z lekturą. Kolejnym punktem spotkania było wysłuchanie głośno czytanego opowiadania pod tytułem "Franklin i książka z biblioteki". Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę i pożegnały się. Spotkanie z książką w Bibliotece Niedźwiadek było wspaniałym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla bibliotekarzy, bowiem pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość i wierzyć w to, iż kultura czytelnicza wcale nie ginie.

Zapraszamy do galerii zdjęć