Bajkowo w Bibliotece Niedźwiadek - warsztaty międzypokoleniowe
W czwartek, 12 kwietnia 2018 roku odbyły się ostatnie już warsztaty wielopokoleniowe z cyklu spotkań z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warsztaty te były źródłem inspiracji artystycznej i dobrej zabawy słownej, gimnastyką umysłu dla każdej osoby, która brała w nich udział. Wyzwoliły w nas pokłady pozytywnej energii, pobudziły naszą wyobraźnię i kreatywność niezbędną dla osobowości twórczej.

W towarzystwie bardzo sympatycznego, doświadczonego autora bajek mieliśmy przyjemność wyruszyć na spotkanie ku bajkowej przygodzie. Początkowo powstała bajka pod tytułem „Co się zdarzyło na Hasance”, z czasem też inne, między innymi: „Ach, jaki prezent od wiosny!”, „O tym, jak żółw Torpeda został ratownikiem”

Staliśmy się współautorami wspólnie układanego opowiadania bajkowego, które miało wydarzyć się współcześnie, gdzieś na terenie Ursusa. Najważniejszym i jednocześnie najtrudniejszym zadaniem było stworzenie takiej fabuły, która miała zawierać w treści sens wyzwolenia. Nasza zgrana grupa nie miała z tym specjalnych problemów.

Bardzo miło było tworzyć bajki. Cudownie też było wymyślać ilustracje, wspólnie z uzdolnioną plastycznie młodzieżą z Biblioteki Niedźwiadek. Teraz jednak czekamy niecierpliwie na czas wydania książeczek. Chcielibyśmy bardzo, aby jak najszybciej trafiły do naszych rąk. Będziemy mogli się nimi cieszyć oraz dzielić tę radość z innymi czytelnikami Ursusa.

Zapraszamy do galerii zdjęć