Kwietniowe lekcje biblioteczne w Bibliotece Gołąbki
Dalekie podróże, barwni bohaterowie lektur szkolnych, nauka, zabawa, dużo emocji i to wszystko w Bibliotece Gołąbki.

W tym miesiącu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 wyruszyli w podróż do Afryki razem z bohaterami książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Rozkładanka obrazkowa miała sprawdzić wiedzę uczniów na temat lektury, nie było łatwo, ale się udało.

Omawialiśmy także „Karolcię” Marii Krüger. Niezwykłe przygody małej bohaterki i jej niebieskiego koralika dostarczyły tematu do ciekawej dyskusji.

Z dziećmi z Przedszkola Uśmiech wybraliśmy się na wycieczkę do Hiszpanii. Zwiedziliśmy gaje palmowe, wydmy, a także Ogród Kaktusów, który dzieciom podobał się najbardziej.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbyła się lekcja o ekologii. Uczniowie słuchali o globalnym ociepleniu i gazach cieplarnianych, które nie przynoszą nic dobrego. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak zadbać o naszą planetę, na przykład oszczędzając prąd. Ważnym elementem tej lekcji była nauka segregacji odpadów. Zadanie dostarczyło niemałych trudności, ale udało się posegregować wszystkie przygotowane wcześniej odpady do odpowiednich pojemników.

Natomiast dzieci ze szkoły, które były w Bibliotece po raz pierwszy dowiedziały się, jak funkcjonuje placówka, co zrobić, aby się do niej zapisać, a także posłuchały o całym procesie powstawania książki. Dzieci zapoznały się także z księgozbiorem Biblioteki, najbardziej spodobały się książki rozkładane oraz dźwiękowe. Na koniec wszyscy wysłuchali opowiadania Petera Carnavasa „O dzieciach, które kochają książki”.

Na zakończenie każdej lekcji dzieci stworzyły niezwykłe prace plastyczne. Z pudełka, papieru i bibuły powstał statek z czerwonymi żaglami, lew z gęstą grzywą, hiszpańska palma, zielone drzewko oraz zakładka do książki w kształcie biedronki.

Zapraszamy do galerii zdjęć