Spotkanie z Wiolettą Piasecką
Czy wiedzieliście, że Hans Christian Andersen mieszkał w oficynie Gerdy i Kaja? Czy wiecie, że miał dysleksję? Te i inne ciekawostki z życia wielkiego pisarza poznali 4 czerwca 2018 r. w Bibliotece Niedźwiadek uczestnicy spotkania z Wiolettą Piasecką, autorką przeszło 40 bajek i baśni dla ciekawych świata dzieci oraz baśniowej biografii H. Ch. Andersena.

Niezwykle barwna i żywiołowa autorka opowiedziała dzieciom o swojej pracy zawodowej oraz odsłoniła kilka szczegółów z życia prywatnego, zaprosiła dzieci do udziału w przedstawieniu pluszakowym, w którym zagrali główne role (pieska, kotka, kogutka, świnki, itp.) oraz rozdała im dobre wróżby na dalszą, życiową podróż. Przede wszystkim jednak zapoznała uczestników ze swoją najnowszą opowieścią, wykreowaną, jak zawsze bajkowo, ale w treści – w pełni historyczną, pt. „Ignaś. Opowieści patriotyczne”. Książka przybliża życie chłopca Ignacego Jana Paderewskiego, który przede wszystkim chciał zrobić coś dla swojego kraju – Polski. Czy jego marzenie się spełniło? Czy pomógł swojej Ojczyźnie i swoim rodakom? Książka powstała dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i będzie wzruszającą podróżą zarówno dla młodych jak również dla tych całkiem dorosłych Czytelników do czasów, kiedy nasz kraj potrzebował miłości i poświęcenia.

Jak na prawdziwe spotkanie autorskie przystało, Wioletta Piasecka podpisała wszystkim uczestnikom swoje książki, które niewątpliwie będą dla nich stanowić tzw. białe kruki, ponieważ spotkanie odbyło się w dniu urodzin autorki. W związku z tym jubileuszem otrzymała specjalny, „wyhodowany” przez dzieci magiczny kwiat, a my trzymamy Panią Wiolettę za słowo, ponieważ obiecała nam, że napisze książkę właśnie o magicznych kwiatkach!

Dziękujemy za odwiedzenie naszej Biblioteki i życzymy samych dobrych dni!

Zapraszamy do galerii zdjęć