„Moja córka komunistka” i „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza” podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki przy ul. Plutonu Torpedy 47
Ostatnie w tym półroczu spotkanie DKK odbyło się 4 lipca, a tematem była najnowsza powieść Agnieszki Wolny-Hamkało oraz zbiór reportaży Cezarego Łazarewicza. Niestety żadna z książek uczestników nie zachwyciła.

„Moja córka komunistka” to opowieść o losach Anny na przełomie lat 80. i 90. Według uczestników DKK książce zdecydowanie zabrakło koncepcji i myśli przewodniej, przez co jest niewciągająca i nie zapada w pamięć. Jedna z klubowiczek stwierdziła, że losy głównej bohaterki powieści są zwyczajne i niczego nowego w jej życie nie wnoszą. Uczestniczki spotkania dość szybko przeszły z rozmowy o książce Wolny-Hamkało do dyskusji na temat lektur szkolnych, które okazały się być bardziej wciągające.

„Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza” to zbiór wielu tekstów Cezarego Łazarewicza, z których większość publikowana była w Gazecie Wyborczej. Pomimo tytułu, na temat Pomorza, jego historii i specyfiki, nie dowiadujemy się wiele. Przytoczone bowiem historie mogłyby się wydarzyć właściwie wszędzie. Teksty były bardzo ciekawe, jednak klubowiczom bardziej odpowiada styl pisania Mariusza Szczygła niż Cezarego Łazarewicza.


Kolejne spotkanie DKK BP Ursus po wakacjach, 5 września o godz. 18.00 w Czytelni Naukowej nr XIX, a tematem będzie „Wiele demonów” Jerzego Pilcha oraz „Guguły” Wioletty Grzegorzewskiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć