Zajęcia plastyczne w Bibliotece dla Dzieci Nr 64
Warsztaty plastyczne organizowane były dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Odbywały się w każdy czwartek od godziny 17.00 do 18.00 w Bibliotece dla Dzieci Nr 64.
Wykonywane były prace różnymi technikami plastycznymi:
- kolaż (technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw np. gazet, tkaniny, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Były one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi ).
- wyklejanka z materiałów przyrodniczych,
- wydzieranka z kolorowych papierów,
- rysunek ołówkiem, kredką, kredą, węglem drzewnym, świecą,
- malowanie farbami,
- wielorakie konstrukcje przestrzenne z papieru, tektury,
- materiałów z recyklingu, materiałów przyrodniczych, tkanin, tworzyw sztucznych.

Od września 2017 roku do czerwca 2018 roku możemy pochwalić się następującymi pracami: jeżykiem z masy papierowej i słomek, pawiem zrobionym w grupie z zasuszonych liści i kolorowego papieru, Kubusiem Puchatkiem utworzonym techniką kolaż, maskami karnawałowymi, zajączkami z rolek papieru, pisankami z materiałów kreatywnych, koszyczkami wielkanocnymi z materiałów recyklingowych, wiatraczkami, kwiatkami z mufinek z filcu oraz kwiatami wykonanymi z kolorowych kartek papieru, letni obraz z materiałów przyrodniczych i syntetycznych. Uczestników zajęć cechowało duże zaangażowanie, staranność podczas wykonywania prac przez co rozwijali swoje talenty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach plastycznych od września 2018 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć