Zakończenie zajęć w Klubie Małego Czytelnika Biblioteki Niedźwiadek
W czwartek 21 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie zajęć w Klubie Małego Czytelnika ”Wesołe Niedźwiadki”. Z okazji tej uroczystości przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcyjnych zabaw i konkursów, dzięki czemu czas upływał nam bardzo szybko.

W ciągu roku szkolnego odbywały się w naszej placówce zajęcia dla maluchów dwa razy w tygodniu - we środy i czwartki w godzinach 10 00 - 11 :30.

Celem tego rodzaju zajęć jest stymulowanie rozwoju psychoruchowego dziecka i rozwijanie umiejętności przebywania w grupie rówieśniczej. Naszym wspólnym zadaniem jest przygotować te dzieci do bezstresowego startu przedszkolnego. Zajęcia sprzyjają wykształceniu pozytywnych interakcji z grupą rówieśników i dorosłymi. Podczas zajęć uczymy dzieci poszanowania zabawek i innych sprzętów. W ciągu roku szkolnego tworzymy zabawy tematyczne, czytamy proste opowiadania z książeczek dziecięcych z zastosowaniem właściwej intonacji. Pozwala to kształtować uwagę dziecka, rozumienie i zapamiętywanie. Uwagę dzieci oraz ich mowę kształtujemy poprzez zabawy umuzykalniające z rytmiką, śpiewanie prostych piosenek, zabawy w kole z wykorzystywaniem chusty Klanza oraz długiego, kolorowego tunelu. Wyrabiamy poczucie rytmu poprzez ćwiczenia rytmiczne - bieg, marsz, podskoki. W naszej bibliotece maluchy mają też okazję posłuchać na żywo melodii granych na flecie prostym, skrzypcach, keyboardzie. Pod koniec każdych zajęć wypełniamy czas zabawami manipulacyjno - konstrukcyjnymi. Tworząc prace plastyczne najczęściej lepimy z plasteliny, kolorujemy, przyklejamy gotowe elementy. Wykorzystujemy również obecne w bibliotece przytulanki i zabawki - konstruujemy wieże z klocków oraz inne budowle.

Na pamiątkę zajęć spędzonych w Klubiku dzieci otrzymały wesołe dyplomy. Podziękowaliśmy rodzicom za zaangażowanie, wspólną pracę, zabawę, życzliwość i uśmiech.

Dzięki tak miłym czytelnikom czas w ciągu roku upłynął wszystkim cieplutko i wesoło. Cieszymy się, że z miesiąca na miesiąc przybywało ochotników do naszej grupy. Zapraszamy wszystkich bardzo, bardzo serdecznie za rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć