Lato z Biblioteką Niedźwiadek
Powoli dobiega końca pierwszy miesiąc lata w bibliotece. 4 tygodnie świetnej zabawy, pełne uśmiechu i radości - tak w skrócie można opisać zabawy dzieci w Bibliotece Niedźwiadek.

Troszczyliśmy się wspólnie o to, aby nasze dzieci czuły radość z przebywania z nami. Dlatego też staraliśmy się, aby zajęcia były zróżnicowane i żeby każde dziecko mogło wynieść z nich coś ciekawego dla siebie.

Na początku lipca graliśmy w matematycznego pokera, liczyliśmy po „papuasku”, rysowaliśmy wzory korzystając z siatek izometrycznych, sadziliśmy kamienne kaktusy, z pomocą włóczki robiliśmy kwiatki ucząc się symetrii, poznawaliśmy symbole runiczne. Z czasem też organizowaliśmy konkursy dla dzieci. Nagrody były różne. Najczęściej kotyliony, ale też owoce i słodycze. Do wspólnych uciech wakacyjnych czerpaliśmy inspiracje z najbardziej znanych tradycyjnych polskich zabaw. Dlatego w ich zbiorze znalazły się popularne, cenione od dawien dawna gry: w kolory, głuchy telefon, wróżby, zabawy ruchowe. Dzieci również z przyjemnością muzykowały, uczyły się wystukiwać rytmy i akompaniować na instrumentach perkusyjnych do wybranych piosenek.

Co drugi dzień bawiliśmy się w zgadywanki oraz gry edukacyjne, czytaliśmy wspólnie książki. Dużo radości i entuzjazmu wnosiły zabawy z chustą Klanza, w szczególności zabawa w „kwiatki”. Podobały się dzieciom zabawy w kole, w parach i w podziale na dwie grupy.

Gorąco zachęcam wszystkie dzieci do zabawy w bibliotece.
Biblioteka czeka na Was! Zajęcia odbywają się codziennie od godziny 12:00 do 14:00.
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do galerii zdjęć