Spotkanie z policją „Seniorze, nie daj się oszukać”
Dzisiaj w Bibliotece Niedźwiadek rozmawialiśmy z przedstawicielami Policji na temat seniorów, którzy często stają się ofiarami oszustów i przestępców.

Na wnuczka, policjanta, przedstawiciela zakładu energetycznego czy osobę potrzebującą pomocy. To tylko niektóre z metod, które wykorzystują przestępcy podczas próby oszustw, a trzeba dodać, że co i rusz pojawiają się kolejne techniki.

Wspólna inicjatywa Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus oraz Komendy Policji w Ursusie sprawiła, że odbyło się spotkanie edukacyjne, którego celem było ostrzeżenie naszych seniorów przed tego typu zagrożeniami. Była to świetna okazja do uzyskania informacji o tym, na co należy zwracać szczególną uwagę i jak postępować w sytuacjach oszustwa oraz jak chronić przed niebezpieczeństwem naszych bliskich.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu świadomość seniorów znacznie się zwiększyła i w konsekwencji pomoże ona uniknąć przykrych sytuacji, w których mogłoby dojść do oszustw.
Korzystając z okazji zachęcamy mieszkańców naszej dzielnicy do zgłaszania Policji wszelkich podejrzanych zachowań, które mogą doprowadzić do popełnienia przestępstwa, oszustwa lub kradzieży. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą ochroną jesteśmy my sami i nasi sąsiedzi.

Zapraszamy do galerii zdjęć